fbpx

Rury polipropylenowe stabilizowane

SYSTEM PLASTBOR +

RURA PP-R STABILIZOWANA WŁÓKNEM SZKLANYM SDR 7,4

To rury stabilizowane, które charakteryzują się bardzo małym współczynnikiem  wydłużalności liniowej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej warstwy stabilizującej z domieszką włókna szklanego ich parametry pracy są bardzo zbliżone do rur stabilizowanych wkładka aluminiową.

Dodatkową zaletą rur typu PPR – GF – PPR jest brak konieczności skrobania ścianek przed montażem. Zastosowanie takiej rury znacznie skraca czas montażu instalacji oraz zmniejsza koszty o zakup specjalnych skrobaków.

Symbol
[Nr. Kat]
Wymiar
[mm]
Paczka
[mb]
FG2020 – 2.8100
FG2525 – 3.5100
FG3232 – 4.460
FG4040 – 5.640
FG5050 – 6.920
FG6363 – 8.720
FG7575 – 10.412
FG9090 – 12.58

Wymiar:
średnica zewnętrzna – grubość ścianki

Rura PP-R STABILIZOWANA WKŁADKĄ ALUMINIOWĄ sdr 6

Są to rury stabilizowane, które cechują się najmniejszym współczynnikiem wydłużalności liniowej w śród rur PP-R.

Dzięki zastosowaniu warstwy stabilizującej z cienkiej perforowanej foli aluminiowej ich parametry pracy nie zmieniają się względem temperatury medium wewnątrz a temperaturą na zewnątrz rury.

Ten typ rur wymaga usunięcia warstwy aluminium w miejscu zgrzewu za pomocą specjalnego zdzieraka.

Symbol
[Nr. Kat]
Wymiar
[mm]
Paczka
[mb.]
AL16 16 – 2.7 200
AL20 20 – 3.4 100
AL25 25 – 4.2 100
AL32 32 – 5.4 40
AL40 40 – 6.7 40
AL50 50 – 8.4 20
AL63 63 – 10.5 20
AL75 75 – 12.5 12
AL90 90 – 15.0 8

Wymiar:
średnica zewnętrzna – grubość ścianki

Jesteśmy marką, która od lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości polipropylenowe systemy sanitarne. W tej zakładce naszej strony internetowej prezentujemy rury PP stabilizowane włóknem szklanym lub wkładką aluminiową, które swoje zastosowanie znajdą przede wszystkim w systemach hydraulicznych, wewnątrz których płynie gorąca woda lub inne medium. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produkowanych przez nas materiałów, które spełnią wszystkie Państwa oczekiwania pod względem najwyższej jakości wykonania.

Opis rur stabilizowanych zgrzewanych PP-R

Są to elementy hydrauliczne, które sprawdzą się instalacjach centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody użytkowej. Łączenie poszczególnych elementów instalacji hydraulicznej odbywa się tutaj za pomocą polifuzji termicznej, popularnie zwanej również jako zgrzewanie. Tak zainstalowany system gwarantuje doskonałą szczelność i bezawaryjność przez cały okres użytkowania.

W naszej ofercie znają Państwo dwa rodzaje stabilizowanych rur zgrzewanych: 

Rury Stabi Glass SDR 7,4 stabilizowane włóknem szklanym

  • PP-R SDR 7,4 stabilizowane włóknem szklanym – cechą, która wyróżnia je pośród innych elementów, dostępnych w naszej ofercie, jest bardzo niski współczynnik wydłużalności liniowej. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości polipropylenu oraz włókna szklanego nie wymaga użycia skrobaka przez co znacząco skraca się czas montażu. 
Rury stabilizowane włóknem szklanym system PLASTBOR +

Rury Stabi AL SDR 6 stabilizowane warstwą aluminium

  • PP-R SDR 6 stabilizowane wkładką aluminiową – rury stabilizowane z wkładką aluminiową cieszą się najniższym współczynnikiem wydłużalności liniowej, pośród wszystkich dostępnych na rynku. Oznacza to, że nawet podczas czynnika o bardzo niskiej lub bardzo wysokiej temperaturze, rury te nie zmieniają swoich właściwości. Od modeli z włókna szklanego różnią się tym, że wymagane jest usunięcie warstwy aluminium zdzierakiem w miejscu, w którym rury łączone będą ze sobą zgrzewem.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi danymi technicznymi naszych rur PP-R stabilizowanych włóknem szklanym lub wkładką aluminiową, pośród których z pewnością znajdą Państwo model, który spełni wszystkie Państwa oczekiwania. Jako producent rur PP oferujemy również rury PP do ciepłej wody i zgrzewane do centralnego ogrzewania.