fbpx

Zgrzewanie rur PP stabilizowanych - dlaczego warto skorzystać z tej metody?

Jak stworzyć niezawodną i trwałą instalację wodną lub technologiczną? Zgrzewanie rur PP stabilizowanych to jedna z najnowocześniejszych metod łączenia rur. Coraz częściej zastępuje ona inne tradycyjne metody połączeń, takie jak klejenie czy łączenia gwintowane czy spawanie. Sprawdź, jak zgrzewać rury PP stabilizowane, a także, na co zwrócić szczególną uwagę.

Co to jest zgrzewanie rur PP-R stabilizowanych i jednorodnych?

Zgrzewanie rur PP-R to często wybierana metoda łączenia rur z polipropylenu. Dzięki procesowi zgrzewania możliwe jest tworzenie trwałych, bezpiecznych, a przede wszystkim szczelnych połączeń. Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych sposobów na połączenie rur z kształtkami. Metoda zgrzewania jest wykorzystywana zarówno przez niewielkich inwestorów, jak i generalnych wykonawców podczas prac budowlanych obiektów przemysłowych. Samo zgrzewanie rur wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Warto podkreślić, że zgrzewanie rur metodą kielichową to metoda, która pozwala na tworzenie połączeń o bardzo wysokiej jakości i trwałości.

Oferta produktów PP - narzędzia do instalacji

Zalety zgrzewania kielichowego rur

Zgrzewanie rur to jedna z najlepszych metod łączenia. Wykorzystując ją w połączeniach wodno-kanalizacyjnych można zyskać gwarancję:

  • trwałości i wytrzymałości instalacji – wysoka jakość połączeń przekłada się na bezpieczne jej użytkowanie;
  • odporności na korozję i uszkodzenia mechaniczne – szczelność instalacji uniemożliwia czynnikom zewnętrznym na powodowanie korozji, co z kolei zapewnia długą żywotność układu;
  • łatwości montażu – zgrzewanie rur PP jest przede wszystkim szybką metodą łączenia. W porównaniu z innymi rozwiązaniami umożliwia ona wykonanie połączenia bez wysiłku;
  • braku konieczności stosowania klejów, taśm i innych łączników – łączenie rury PP za pomocą zgrzewania odbywa się bez stosowania dodatkowych czynności związanych z ich przygotowaniem do trwałego połączenia;
  • możliwości łączenia rur o różnych średnicach i grubościach ścianek – dzięki czemu sprawdza się w przypadku instalacji o różnym przeznaczeniu.

Kiedy warto skorzystać ze zgrzewania rur PP ?

Metod zgrzewania jak i systemów dostępnych na rynku jest conajmniej kilka. Można spotkać systemy do zgrzewania doczołowego i elektrooporowego. Każdy z tych systemów ma inną specyfikację i budowę wiec kształtki i rury nie mogą być mieszane i powinny pochodzić od jednego producenta.

W przypadku systemu PLASTBOR zgrzewanie to jedyna metoda łączenia rur z kształtkami. Specjalnie przygotowane średnice umożliwiają łączenie poszczególnych elementów systemu. 

System PLASTBOR został stworzony wyłącznie do zgrzewania metodą kielichową. Aby połączyć kształtki z rurami potrzebna jest zgrzewarka wraz z odpowiednimi elektrodami grzewczymi potocznie zwanymi kamieniami.

Sam proces łączenia polega na nagrzaniu łączonych części na specjalnej zgrzewarce a później na połączeniu gorących elementów.

 

PLASTBOR – producent rur z polipropylenu oferuje wszystkie niezbędne elementy i narzędzia, za pomocą których stworzą Państwo niezawodną instalację. W naszej ofercie dostępne są najwyższej jakości rury, złączki, kolanka czy mufy, a także wydajne zgrzewarki do rur PP