fbpx

Jaka Zgrzewarka do Rur PP - Podpowiadamy

Jaka zgrzewarka kielichowa będzie najlepsza do rur PP-R?

Rury z tworzyw sztucznych dzięki lekkości, odporności na korozję i łatwości montażu, wyparły niemal klasyczne rozwiązania. Aby jednak skutecznie i bezpiecznie tworzyć połączenia, niezbędne jest posiadanie urządzenia do zgrzewania rur PP. Wraz z rozwojem i upowszechenienim się wykorzystania tego rozwiązania, na rynku pojawilo się szereg zgrzewarek: ręczne, mechaniczne czy elektryczne. Dzięki temu możliwy jest dobór odpowiedniego urządzenia do rozmiaru rur, zastosowanej technologii zgrzewnia czy zakresu pracy.

Jak już wspomnieliśmy, decydując się na maszynkę do zgrzewania rur PP, należy wziąć pod uwagę rozmiar rur, z jakimi najczęściej mamy do czynienia w swojej pracy. Odpowiednie urządzenie nie tylko poprawi komfort pracy, ale także wydajność. Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest technologia zgrzewania. Najczęściej do czynienia mamy ze zgrzewarką PP lustrzaną i elektrooporową. Pierwsza z technologii jest najczęściej wykorzystywaną, ze względu na brak konieczności użycia prądu oraz szybkiej i skutecznej możliwości połączenia ze sobą dwóch elementów. W przypadku zgrzewania elektrooporowego, wykorzystuje się go zazwyczaj do rur o większych średnicach, wymagających większej precyzji.

Oferta produktów PP - narzędzia do instalacji

Zgrzewarka PP – dostępne rozwiązania

Skuteczne i bezpieczne połączenie rury PP możliwe jest dzięki wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. Wśród dostępnych rozwiązań wyróżnić możemy:

  • zgrzewarki ręczne – dedykowane do łączenia rur o średnicy do 63 mm. Wyróżniają się mobilnością – są lekkie i nie wymagają zewnętrzego źródła zasilania. Działają w oparciu o technologię zgrzewania lustrzanego, która polega na zgrzaniu końcówek rur poprzez nagrzanie specjalnych elektrod;
  • zgrzewarki mechaniczne – znacznie wydajniejsze i precyzyjniejsze od zgrzewarek ręcznych, co sprawia, że są bardziej uniwersalne i mogą być stosowane do łączenia rur o większych średnicach. Wykorzystują przede wszystkim technologię zgrzewania kielichowaego;
  • zgrzewarki elektryczne – najbardziej zaawansowanie technologicznie urządzenia, wykorzystujące technologię zgrzewania elektrooporowego. Dzięki przepływowi prądu elektrycznego przez rury, połączenie jest niezwykle trwałe i szczelne. Dedykowane są one do łączenia dużych rur o średnicy powyżej 63 mm. Aby się jednak nimi umiejętnie posługiwać, operator powienien posiadać odpowiednie szkolenie.

Szukasz sprawdzonych rozwiązań? Jako producent rur z polipropylenu dostarczamy wyłącznie wysokiej jakości materiały i urządzenia, które ułatwiają codzienną pracę. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko zgrzewarki PP, ale także kompletne rozwiązania pozwalające na stworzenie instalacji, takie jak: